SNOOKER DON od roku 2008 
Snookerová herna je součástí restaurace DON.  K dispozici je 5 stolů. Zajímá Vás dění v českém snookeru? Navštivte stránky PROSNOOKER.CZ

Hledáme nové hráče a hráčky do klubu. Pojďte s námi hrát nejprestižnější, nejtěžší a nejzajímavější kulečníkový sport. Informace: Ondračka Luděk 603 447 690

Mistrovství České republiky.

Českomoravský biliardový svaz pořádá Mistrovství České republiky ve snookeru.
Termín: 5.4. a 7.4.2019, se v Třebíči v prostorách restaurace Zábavního centra DON utkají nejlepší hráči české republiky o titul Mistra ČR na rok 2019. Z loňského roku obhajuje titul Jan Matějíček.
Z první kvalifikace se do závěrečného turnaje kvalifikoval Ota Chládek a Jan Matějíček. V druhém kvalifikačním turnaji se o postup ucházejí Mirek Svoboda, Luděk Ondračka, Aleš Pavlar a Ján Chren.
Mistrovství ČR se v současnosti dělí mezi tři největší herny. Další by tedy bylo v Třebíči v roce 2022.

BIRELL DON 20 - 16.2.2019


Výsledky:

1 - Číž Michal

2 - Prchal Jindřich

3 - Jean Marie Hustin

4 - Stehlík Jan

5 - 8 Chládek Ota,Chren Ján, Žák Petr, Kučera Jaroslav

9 - 12 Pištěk Jan, Matějíček Jan, Pavlar Aleš, Ondračka Luděk

13 - 16 Svoboda Mirek, Zlámaný Jiří, Kotyza Milan, Pelikán Milan

17 - 20 Šubert Luboš, Mejzlík Josef, Stárek Ondřej, Mrázek Radovan

Další ze série čtyř nejtěžších turnajů v roce je za námi. Co nám přinesl? Obrovskou únavu všech účastníků a zároveň příjemný pocit z velkého počtu odehraných zápasů. Vše začalo tentokrát trošku jinak. Pro všechny hráče byla příjemným úvodem premiérová rautová snídaně. Je to první krok ke zkulturnění turnajů v nejvýraznějším kulečníkovém sportu. Někteří na snídani museli spěchat. Zápasy nečekají a čas rychle běží.

V A skupině byl vývoj relativně jednoduchý. Jean Marie Hustin ji ovládl a v souboji zbytku skupiny byl šťastnější Petr Žák.

V B skupině roli favorita skupiny nezvládl Jan Matějíček a tak postup ovládl Michal Číž a překvapivě Jaroslav Kučera.

V C skupině byl suverénní Jindřich Prchal. Do postupové pozice se po souboji s Alešem Pavlarem dostal Ota Chládek.

V D skupině za suverénním Jiřím Stehlíkem po boji s Luďkem Ondračkou postoupil Ján Chren.

Play off, to jsou souboje kde se již nic neodpouští.

Vítězové skupin si své souboje pohlídali a tak o finále rozhodli souboje mezi Jean Marie Hustinem a Michalem Čížem stejně tak mezi Jiřím Stehlíkem a Jindřichem Prchalem. Do souboje o vítězství se probojovali Michal Číž a Jindřich Prchal, v souboji o třetí a čtvrté místo si své síly změřil Jean Marie Hustin s Jirkou Stehlíkem 

Oba finálové souboje přinesly rozhodnutí až ve třetím frame a v závěrečných strcích. Ti co dokázali vytáhnout poslední zbytky mentálních i fyzických sil ti byli úspěšnější. Vítěznou trofej s 2000 Kč a doplňkovými cenami od Coca Coly a Plzeňského prazdroje si tak překvapivě odnáší Michal Číž. Jindra Prchal se tak musel spokojit s 1500 Kč a Jean Marie Hustin si odnáší 1000 Kč,

Jirka Stehlík si odnesl spolu s cenami příjemných 500 Kč.

Turnaj skončil v 24:00 a tak se všichni rozjeli domů. Někteří i s vědomím dobrého výkonu a také s přesvědčením, že vzhledem k dění v zákulisí, dojde k razantním a vítaným změnám v celém Českém snookeru.

Děkuji všem za účast a těším se Na viděnou na dalším turnaji Coca Cola DON 20 - 11.5.2019

A třebíčáci?

Hráči Arenia snooker academy nastoupili v podstatě ve 100% zastoupení i s nováčkem Milanem Pelikánem. Ten překvapil, obrovsky potrápil Luďka Ondračku a když v dalším zápase porazil třebíčského kata z minulého víkendu Radovana Mrázka, obsadil překvapivé a hlavně zasloužené čtvrté místo ve skupině. Ján Chren po špatných výsledcích hlavně v loňském roce zabral a postoupil ze skupiny. To nedokázal Luděk Ondračka, který ztroskotal právě na Jánovi. Mirek Svoboda pokračuje ve svém slabším výsledkovém období a tak ve skupině dokázal přeskočit jen Luboše Šuberta, který se stále trápí s výsledky v soutěžních zápasech. Patří k nejpilnějším v treninku, stále to nedokáže prodat v případě soutěží. To Ota Chládek potvrdil svůj vysoký standard a tentokrát si s Alešem Pavlarem prohodil role a tak dokázal postoupit ze skupiny. Josef Mejzlík to má naopak v porovnání Jánem Chrenem. Loni super a letos se hledá. Paradoxně jako Jan Matějíček. K jistým výkonům chybí nadstavba nadprůměrnosti a tak výsledky strmě klesají.

Na tomto turnaji tak máme dva hráče, kteří dokázali postoupit ze skupiny. Ze sportovního hlediska žádný super úspěch. Prozatím nemáme hráče, kteří dokáží prorážet do finálových kol. Schválně vynechávám Jana Matějíčka, jehož vzhledem k jeho věku nemá smysl charakterizovat. Našim hlavním cílem je rozšiřování základny, trénink a získávání zkušeností. Máme vyrovnaný tým, který se postupně posouvá, takže uvidíme co přinese další vývoj. 

Luděk Ondračka


Termíny snookerových turnajů (v této době nemá veřejnost možnost hry. Můžete se v případě zájmu přijít podívat na nejlepší hráče ČR, případně i ze zahraničí)

ROYAL SNOOKER TOUR No.1

Napajedla 17.11.2018.

Luboš Šubrt vyhrál turnaj B, tedy poražených v prvním kole.